Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Brigáda 6.4. - 8.4. 2018

Ahoj kluci a holky,

   je měsíc před a tak píši. Na černo jsme si užili první víkend na táboře v únoru, ale teď jsme již nastoupili do našeho kalendáře. Ano! 6.4. – 8.4. 2018 máme první brigádu v Sedle.

 

   Naše losovací zařízení loňského zamyšlení vyhodilo jasný výsledek. „plátěný Woodstock vystřídá dřevěný“. Ze Sjů jsme byli na všech úřadech a vše máme povoleno. Teď již je to opravdu jenom na nás. Dříví máme složené z loňska těsně vedle našeho pracoviště. Je tam schovaná i střešní krytina. Jediné co nám chybí je podlaha. Spočítali jsme jí na 64 kusů. Nebojte, ale již vše řešíme. Chybí rovněž 22 x fošna dlouhá 5m. To zadám, ať nám uříznou na pile. Musíme také srovnat podkladovou zeminu, na kterou dáme těch 64 dřev, aby tvořily rovnou podlahu. O to se pokusí bagřík. Johan již 14 dní na něm vše opravuje a používá všechny možné i nemožné vychytávky, aby byl na 100 procent.

   Koukám, že už zase moc píšu. Pokusím se přiložit náčrtek oné boudy. Ale pozor! Ještě před tím, než začnu kreslit, vám musím sdělit, že máme pro Woodstock ještě megakamna (něco jako lokomotivu). Ty se určitě v chladných měsících budou hodit. Dokonce jsme přemýšleli, že v jedné polovině bude rovněž půda s postelema (pro nouzové přespání) a právě pod toto místo je chceme umístit.

Ale teď ten náčrtek.

alt

 

    Boky budou kryty plachtou, jenž se dá vyrolovat na klacek a zavěsit pod střechu, štítové stěny budou plné. Ta u kamen, kterou prochází komín, bude v místě průchodu z cetrysu (dřevo, které nehoří) a ta druhá bude pobyta prkny. Tolik o Woodstocku.

   Další naše dění musíme ještě přesunout na odvodňovací kanál okolo stanů (prohloubit a vyčistit), dále je tam nespočet spadaných větví, které když vysbíráme, zarostlá louka se bude krásně sekat. Johan si posledně vzal vrak, kterému jsme říkali polňačka a s něčím krásným nás jistě svým přívozem překvapí. Tak to je zevrubně popsáno, co by bylo potřeba, abychom zmákli.

   Teď se o to pokusím trochu detailněji. V pátek dáme novou polňačku na místo a propojíme komíny (abychom nemrzli). V teple v tento okamžik se rozdělíme na speciální pracovní čety na sobotní den. Woodstock nemůžeme zatím vztyčit, jelikož nemáme materiál na podlahu. Můžeme, ale bagrem udělat podloží a o rovinu se se svým přístrojem postará Majkl (p.s. Majku slíbil jsi laser na světlo). Chráněnka se se svými týmy podělí o výrobu konstrukce. Další skupina se postará o čistotu střešní krytiny (Johane slíbil jsi vapku). Naposledy potřebujeme ještě družinu kopáčů strouhy a sběračů větví.

   Já vím, není toho málo. Nezapomeňte si vzít vhodné oblečení a rukavice. Prosím chráněnku ať vezme vercajk na dřevo (Martine slíbil jsi mafla, 2 x řetězovou pilu, 2 x akumulátorku, vruty, bity, veškeré kovové vingle a spoj. materiál. Jó a taky 22 x fošna, kterou nařežou na místní pile, kterou musíš v pátek vyzvednout).

   Je tedy jasné, že já pojedu dříve. Asi v 10 h z Prahy. Prosím všechny zorganizujte se přes diskuzi. Pište prosím v předčasu. Pračka se bude točit a jídlo si prosím vezměte každý sám.

  Všem jenž pojedou předem mnohokrát děkuji a moc se těším.

Ahoj Márty