Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Kalendář akcí

Stavění tábora 2019

   Tak už je to tady. Vše před stavbou je hotové. Teď již zbývá jediné. Opatřit údolí plátěnými přístřešky a tím mu zase máme možnost říkat „Údolí světla“.

Druhá brigáda v Sedle 26.4. - 28.4.

   Je to až neuvěřitelné. Vše se moc daří. Majkl sehnal dřívi a už máme podlážky. Johan přivezl trámky a nová studánka čeká jen na svůj kabát. Seveřan obstaral dubové trámy a Johan je dostal do Sedla. Děti vyzbírali louku od klacků a je připravena na posekání. Já, magor jsem koupil užší komín k vaně, ale již mám ten správný. Karty jsou jak vidíte rozdané. O tomto víkendu posekáne poprvé louku. Opláštíme studánku a uděláme jí cestičku. Rozřežeme Seveřanovi klacky a vložíme je jako cestičku před stany. Na studánce uděláme střechu a já opravím komín u lokomotivy. Když vyjde čas tak pořežeme spadlé stromy a uděláme zábradlí na lávku u přehrady. Kluci a holky. Sami čtete, není toho mnoho. S vašim pracovním nasazením, které jste ukázali minule, vše hracě zvládneme. Já už se chystám na nákup potřebných kapalin, aby bylo vše podle místních zvyklostí. Johan dáva do pořádku Pomáďáka a u mně v tašce se schovávaji součástky na Okrávku. Jen prosím všechny jenž mohou vzít benzínovou motorovku, ať to udělají. Organizujme se prosím na stránkách diskuze s odjezdem. Vemte si sebou jídlo.

Těším se na vás v Sedle

ahoj Márty

p.s. Sokole! Vem sebou Lucku. Pokud nebude moct, vem naší vlajku.

Jó! A dlaždiči, doufám, že jedete, mám spousty nových slov.

Jarní brigáda v Sedle 5.4. – 7.4.2019

   Posledně, když jsme se loučili po černobílém světě, jsme skončili otázkou, jak to teda uděláme? Pár věcí jsme si tam řekli a spousty již naplánovali dříve. Také je definitivně zodpovězena otázka ? Bude Seveřanovo zboží nebo ne?“. Odpověď zní „ano bude!“ Ne ale na tento víkend, ale na příští brigádu.

   Tak co jsme si teda říkali!

  • Majkl má dříví na podlážky a já ho naložím a přivezu
  • Johan má dříví na novou studánku, vezme je na vlek a přihodí k tomu centrálu na svařování
  • Márty nakoupí potrubí na nové komíny a vezme svářečku

Černobílý svět 18+

Ahoj všem. Právem se zamýšlíte co znamená tento nadpis, který značí naplánovanou akci na 1.3.-3.3.

V kalendáři akcí je tento víkend nadepsán jako Jarní pohoda v Sedle. „O to přeci jde.“ Nebudeme přeci jen tak sedět a koukat.

Zimní (tedy možná jarní) Sedlo bude vyžadovat spousty opatření a práce, aby pohoda byla. Vše je již naplánováno a tudíž vše klapne. V pátek musíme trochu zpracovat na teplotě večera a následně vylosovat protihráče.

Tímto se zcela jistě vyčerpáme a již se těšíme na sobotní probuzení. Je to právě tento den, jenž rozhodne o vítězi.

Celým dnem vás bude doprovázet moderátorská dvojice a ta zcela jistě dovede vítěze až na nejvyšší stupínek. Poražení budou plakat a následně vše oslavíme.

Kalendář akcí pro rok 2019

Ahoj kluci a holky. Tak již zase píši proroctví. Co napíše kniha v reportážích se uvidí.

   Máme tedy po schůzce, kde jsme vše pojmenovali a z vysloveného vznikl seznam jenž je potřeba vyrobit, opravit. Na konci tohoto článku je seznam toho jenž jsme se rozhodli udělat. Jsou zde datumy a tak s nimi prosím počítejte.

   Stejně jako před léty zde bude 14 dní před samotnou akcí popsán průběh následujícího víkendu a žádost o společnou organizaci odjezdu v diskuzi.

Vánoční besídka 2018

Advent je pro někoho jen nezajímavá část roku, kdy je tma a sychravo a děsivý shon,  avšak pro někoho je zase velmi důležitý. Důležitý pro svoji tajuplnost, kterou si  ve vzpomínkách přinášíme z dětství, pro očekávání, pro rozjímání, pro chvilky setkání s přáteli a svými milými. Mezi milé setkání patří jistě i naše táborová vánoční besídka. Neporušme tradici a pojďme se v tomto svátečním čase na chvilku zastavit a setkat se.

Myslíme, že Vám nyní můžeme prozradit, že den setkání je stanoven na pátek 7.12. 2018, ale v kolik hodin už bude na Vás, jak rychle místo setkání objevíte. V 18,00 hodin téhož dne bude odtajněna první indicie vedoucí k místu setkání. Víc Vám v tuto chvíli prozradit nechceme, necháme Vás ještě nějakou chvilku v napětí. Doporučujeme Vám sledovat diskuzi, kde budou veškeré informace včas zveřejněny.

Váš Vánoční Gothaj team

Návrat k pohodovým časům 2018

Migrační krize vrcholí. Je třeba jednat. Krizový štáb po několikadenní diskuzi došel k závěru, že jediná šance na přežití je návrat k tomu, co za posledních 150 let fungovalo nejlépe. K socialismu.

Nový režim bude uveden v platnost během sobotního dopoledne, avšak vyzýváme vás, abyste v předvečer tohoto slavnostního dne již byli přítomni na bezpečném místě, kam ještě uprchlická vlna nedoplula. Tímto místem jest dřevěná chýše ukrytá nedaleko vesnice Dolní Sedlo, kde v pátek večer společně oslavíme znovunavrácení dobrých časů.

Stavění tábora 2018

Stavění tábora 2018
Tak už je to tady. Přeskočili jsme do roku 2018 a tímto říkám “ je to dobrý, znova stavíme a připravujeme tábor”. Ale jak to vlastně uděláme? Já pojedu z Prahy tranzitem a povezu i bagříik. Jedu na Čížovky pro všechny možné a nemožné krámy a cestou ještě naložím matrace, které dáme na půdu Woodstocku. Počítám, že tak kolem 15.00 budu v Údolí Světla. Vy se prosím zorganizujte přes diskuzi těchto stránek. Co nás vlastně čeká? Nejprvebudu hovořit o dluzích, které máme z minula. 1) postavení stožáru na státní vlajku
2) nová izolace okolo polňačky
3) výstavba chodníčku při vstupu do Woodstocku
a právě pro trojku beru bagřík. Lehce kol srubu pojezdíme a vložíme zakrácené chodníčkové trámy. 
No a potom už jenom vše vynosit, opravit podlážky, smontovat, natáhnout plachty a instalovat police do stanů. Dát do čistoty půdu nad jídelnou a vytvořit noviu půdu nad Woodstockem. Je dost pravděpodobné, že budeme zase sekat louku. Ještě pořežeme spadlé olše kolem studánky a pokusíme se narovnat náš pramen na pitnou vodu zpět do nádrže ( trubku beru). Kluci a holky není toho málo, ale také to nemá nic společného s minulou brigádou. Věřím, že vše zvládneme. Hlavně aby vyšlo počasí. Z minulosti však rovněž víme, že se tábor dá postavit iv obrovském dešti. Je to jenom o pláštěnkách a holinkách. Buďte prosíim teda připraveni. S jídlem sledujte prosím aktuální stav diskuze. Protože tímto vyzívám Gothaj tým zda položí v diskuzi nějakou nabídku o společném stravování či nikoli. Pakliže se tak stane, bude muset mít Gothaj team přesný počet stŕavníků jenž se tam zaregistrují a budou souhlasut s peněžní úhradiu. Samozřejmostí na stavbě bude pračka a káva podle starých zvyklostí. Ještě jednou přeji nám všem krásné počasí a hodně legrace. Martin

Dostavba Woodstocku

Ahoj kluci a holky.

Před několika dny došel mail, který právě vás žádá, zda na dostavbu Woodstocku můžete  vytrvat ještě v pondělí a volné úterý. Mnozí z vás již napsali, jak to s nimi bude a my s tím tak počítáme. Ostatní prosím odpovězte na tázané, ať můžeme smysluplně rozdělit práci.

Ti z vás, jenž nebyli minule, tak si vše mohou pročíst v reportáži na těchto stránkách. Těm ostatním přeji včasné zahojení rozlámaných těl.

Ale co se vlastně musí udělat?

Brigáda 6.4. - 8.4. 2018

Ahoj kluci a holky,

   je měsíc před a tak píši. Na černo jsme si užili první víkend na táboře v únoru, ale teď jsme již nastoupili do našeho kalendáře. Ano! 6.4. – 8.4. 2018 máme první brigádu v Sedle.

Stínování 2018 aneb ...

Ahoj kluci a holky. Když se ohlédneme, je tomu již řada let zpět, kdy vždy únorový pátek věnujeme lyrickoepickému večeru pod názvem Stínování.

   Zažili jsme již mnoho. Básně, muzikály, vánoce, obrazy, speciální film o ztrátě posvátné knihy, komixi, dabování a v posledním filmovém festivalu jsme měli tu čest uvítat i prezidenta. Ano! Nápadů bylo mnoho. Mnoho bylo i uchováno v archívních nahrávkách.

   Když jsme to tak pozorovali, že je je spousta nafilmovaného materiálu, tak jsme s úsměvem na tváři konstatovali „To chce zpracovat do dokumentárního pořadu. Vypíchnout úplné pecky a promítnout“

   Jásáme! Máme další téma na lyrickoepický večer. „Dokumentární pořad“ to tu ještě nebylo (pominu-li dva Seveřanovi příspěvky)

Kalendář akcí pro rok 2018

Ahoj kluci a holky,

   je tady další rok právě v Sedle. Rok 2018. A já musím říci "osídlování pokračuje". Na základě našeho již loňského hlasování vznikla skutečnost, jenž říká "potřebujeme nový Woodstock" Z hlasovacího zařízení vypadla jasná skutečnost. Woodstock bude ze dřeva. V tento okamžik tam máme složené stěny, boky i střechu. Je to na nás. První dvě brigády jsou věnovány právě této stavbě. Další mají přímou návaznost na víkendy jenž následují.

   Budeme strašně rádi, když přiložíte ruku k dílu. Vždy jako v roky minulé, bude jedem měšíc před samotnou akcí zviditelněn příběh o předpokládaném průběhu a organizaci tohoto.

Moc se těšíme a pište si do svých kalendářů tyto termíny.

Sedlo na Pohodu 2017

   Je neděle. Sedím pročítám diskuzi těchto stránek. Spatřuji vaši organizaci k výjezdu do Sedla. Vidím Seveřany, Cubu, nerozhodného Rolanda, Adama jak chystá celou svou výbavu, Johana, Kláru, Matěje a nespočet dalších signálů hlásí , že se přeci za týden něco konná.

   Konečně jsme se dočkali. Nářadí je zase následující týden zakázané a vše je v rytmu odměny a odpočinku.

   Již píši strašně dlouhý úvod. No samozřejmně chystá se přece SEDLO NA POHODU. Ani letos nebudeme strádat hlady a ani žízní. (přece pohoda).

"CHRÁNĚNÝ" VÍKEND V SEDLE

Ahoj člověci co to čtete. Musím se vám na úvod představit. Bohužel si v tuto chvíli nemohu vzpomenout na jméno, ale vím, že jsem jeden z členů chráněné dílny. Kluci a holky od nás říkali, že to mám napsat já a tak sedím a plním papír písmenama.

Stavění tábora 2.6. - 4.6. 2017

   Vždy, když napíši tento nadpis, tak si v duchu říkám “Je to pořád dobrý, zase bude tábor”. Ale to je moje zamyšlení. Bude to spousty mravenčí práce. Á mám ve skladu ještě nějaké dříví a tak ho přivezu na autě a na vleku. To musíme složit. Sekačka zůstala u Šárky a celý prostor vysekáme. Chráněná dílna si přiveze nářadí a pokusí se udělat pár nových podlážek pod stany.

Megabrigáda 5.5. - 8.5. 2017

   Před necelým týdnem jsme v Sedle udělali spousty práce. Čas jde neuvěřitelně dopředu a již píši plán na Megabrigádu. Má reportáž z první brigády končí slovy „Co budeme dělat příště?“ Vykláním se z okénka nemotorné oktávky a odpovídám „asi motor“. Tuto opravu si vzal na starosti Johan a Karlík. Já v tento okamžik nejsem v Čechách, ale vím, že kluci auto odvezou k Johanovi na dílnu a pokusí se tam dostat i náhradní díly, které nacházejí v inzerátech. Předpokládám tedy, že oktávka vlastně v čase naší návštěvy v Sedle již bude hotová nebo bude ve fázi před dokončením.

První brigáda v Sedle 2017 21.4.- 23.4.

   Ahoj kluci a holky. Již dlouho jsem nepsal do svého notýsku. Teď jsem jej zase otevřel a po schůzce domluvy, kterou jsme zvládli ve shodě, mohu tedy zviditelnit závěr našeho plánu na brigádu.

   Do hlavního sídla údolí teče. Chceme tedy zamezit spánku mezi kapkami deště (nová krytina na jídelnu).

Kalendář akcí 2017

1.2.2017 spuštění přihlašování na letní tábor

21.4. - 23.4. 2017 první jarní brigáda

5.5. - 8.5. 2017 megabrigáda

2.6. - 4.6. 2017 stavba tábora

9.6. - 11.6. 2017 "Chráněný" víkend v Sedle

1.7. - 22.7. 2017 letní tábor

22.7. - 23.7. 2017 bourání tábora

22.9. - 24.9. 2017 Sedlo na Pohodu

EXPEDICE KRÁL

   Je to již druhý den poté co se objevila jiskřička mohutného nápadu. Sedím s Karlíkem a vyprávíme si o Oktávce. Jak chudák s prasklou nápravou stojí smutně ve stodole na Čížovkách. Z této myšlenky a svítící jiskry nám rozhořely oči zábleskem a ihned jsme začali do zárodku ohně foukat a tím dát zrodu plánu pod názvem "Expedice Král". Už je asi vše jasné. Ne? Plán je zřejmý. Nenecháme jí přece chudáka o svátcích samotnou. A co víc?

 

SEDLO NA POHODU 2016

Sedlo na pohodu - pod názvem "VYPÍNAČ"

   Proč právě vypínač? Vždy když na táboře či brigádách taháme pražce, kameny, konstrukce, trámy a spěcháme abychom vše stihli, ve chvilkách zamyšlení si říkáme " ať už to přijde" kdy budeme ležet, vnímat slunce, les a klid. Nebo naopak budeme dělat to co chceme. Zpívat, jíst, pít a frky budou létat místností.

Stavění tábora roku 2016 27.5. - 29.5.

Ahoj všem. Letí to jako voda. Právě sedím u svého notesu a zarazím se v zamyšlení "kolikrát už jsem toto pod názvem stavění tábora napsal?". 

   Nevím! Asi si to dokáže každý propočítat (alespoň co se týká Sedla(. Říkámsi už ale dostkrát. Vzpomínám na naše začátky, kdy jsme byli v obavě kolik tun materiálu přivezeme, jaké nářadí potřebujeme a připravme se na možný déšť.

BRIGÁDA 6.5. – 8.5. 2016

   Ahoj. Já vím. Ještě teď jsme znavení z těch pražců, ale! Nestresujme se. Tento víkend bude již určitě krásně a vše bude v duchu konečně příchozího jara.

První brigáda 15.4. – 17.4.2016

   Ahoj všichni. Je čas. Zimní spánek máme za sebou a tedy „ Hurá do Sedla“. Jak je již psáno v kalendáři pro tento rok, máme tam spousty pražců a tak díky nim už konečně dáme cestám sucho. Vše nařežeme a poskládáme coby chodníky do prostoru od můstku ke dvěma věžím, na nádvoří mezi kuchyní a pozorovatelnou a olemujeme jídelnu a cestičku až ke stožáru. Na tomto místě se potkáme z již vybudovaným chodníkem z roku 2015 a světe div se jsme kompletně propojení. Tomuto všemu bude předcházet demontáž starých cestiček a jejich uložení k lokomotivě. (Ty ještě na jejich poslední cestě poslouží).

Kalendář akcí pro rok 2016

Toto naše dění se nedá nazvat jinak nežli "suchá cesta".

   Každý z nás, kdo utíkal v mokrém počasí na záchod, zná poslední zatáčku na chodníčku před dvěma věžema. Tam to vždy podklouzlo a bylo to 50 na 50 zda má cenu tam ještě dojít.

Sedlo na pohodu 18.9. – 20.9. 2015

   Je den poté! Ano všichni dopili svůj čaj a bouchlo to. Je jen hrstka přeživších. Je pátek po katastrofě.

Hrstka pozůstalých z posledních sil startuje své vozy a spěchá z té hrůzy. Jede někam. Někam kde hledá záchranu. Někam do lesa. Tam přeci nalezne, co město nemůže nikdy vydat. Dokázali to. Jsou zde. Nebezpečí radiace zde není žádné.

Stavění tábora 2015

   Všechny zdravím. K tomuto víkendu musím říci, že jsem velmi rád z již mnohého udělaného a připraveného. Ale! Pořád ještě není dokončeno.

výroba deseti podlážek pod stany a jejich usazení

znovu posekaná louka

lavičky pro Woodstock

propojení vody, centrály, čerpadla a tohoto pročištěný systém

oprava těch starších chodníků

oprava lávky

a na závěr, těch pár věcí uložených v hygieňáku a na půdě poskládat ve funkční stany.

Megabrigáda 30.4. – 3.5. 2015

Ahoj kluci a holky,

   právě jsme se vrátili z první návštěvy Sedla a je jasné, že v Újezdě máme ještě 19 pražců na chodníky. Ty odvezu já s Karlíkem. Setkáme se v Sedle, jak každý napíše na diskuzi těchto stránek (buďte prosím důslední a včasní s vaší informací k nám. Jen tak je možno něco naplánovat a zoptimalizovat odjezd).

První brigáda v Sedle od 17.4. do 19.4. 2015

   Sedím. Je měsíc před touto akcí a tak píši. Stala se spousta dobrých věcí. Seveřan sehnal pražce pod stany a na chodníčky. Máme vše, co chybělo a vše může začít. Jak to uděláme? Ano 50 pražců máme již na táboře a dalších 50 máme v Praze v Újezdě.

Stínování roku 2015

   Tento večer, který se koná 6.2.2015 ve známé hospodě nás přenese do doby kabaretů od kterých můžeme čekat cokoli. Hlavní je zábava. Myslím, že máme připraveno mnoho veselého a upřímně se na toto těším.

Kalendář akcí pro rok 2015

   V tuto chvíli je tento rok pořád psán jako budoucnost. Ale máme již po vánoční besídce a celkovou shodou zde mohu zviditelnit souhru čísel pod názvem kalendář. 

Tak tedy:

06.02.2015 STÍNOVÁNÍ

17.04. - 19.04. 2015 PRVNÍ BRIGÁDA

30.04. - 03.05. 2015 MEGABRIGÁDA                                                             (aneb oslava 1. máje)

29.05. - 31.05. 2015 STAVBA TÁBORA

04.06. - 07.06. 2015 NULTÝ BĚH

04.07. - 25.07. 2015 LETNÍ TÁBOR

18.09. - 20.09. 2015 SEDLO NA POHODU

 

 

Sedlo Na Pohodu 19.9. – 21.9. 2014

   Ahoj všichni. Je skoro měsíc předem této již proslavené akce. Akce odpočinku. Akce pohody. Akce klidu. Akce zábavy. Tak tedy sedím a píši, jak bude tento víkend dle naší domluvy vypadat.

Stavění tábora 30.5. – 1.6. 2014

   Dnes, právě jak toto píši je večer po Megabrigádě. Jak to na této proběhlo se můžete dočíst v reportáži z akcí, právě pod názvem Megabrigáda.

   Je tedy jasné co jsme zmákli a je rovněž známo co ještě je potřeba udělat, abychom byli připraveni na 100 procent na Nulťák a následně na tábor roku 2014.

Megabrigáda v Sedle 7.5. – 11.5. 2014

Je odstartováno předchozím pracovním sdružením, které proběhlo 11.4. – 13.4. 2014. Byly postaveny pražce pod stany a z tohoto je jasné, že musíme trochu vyztužit vlastní podlážky.

První brigáda v roce 2014 11.4. - 13.4.

Ahoj kluci a holky,

připadám si jako medvěd, kterého po dlouhém zimním spánku probouzí první paprsky jarního slunce. Pomalu protírám oči a pozoruji probouzející se krajinu.

Ihned pročítám kalendář akcí na rok 2014 a spěchám k tomuto článku. Je přeci měsíc před první brigádou a zde se musí napsat, jak to vlastně bude probíhat a co si máme připravit. Jak zorganizovat cestu do Sedla a co vlastně budeme potřebovat.

Kalendář akcí 2014

Tak jsme zase o rok starší. Pořád žijeme a pořád plánujeme. Je tady nový kalendář akcí pro následující rok. Čtěte pozorně, zapisujte do svých diářů a pokusme se něco naplánovat.

Co se má stát?

07.02. 2014     - STÍNOVÁNÍ

11.04. - 13.04. - BRIGÁDA

07.05. - 11.05. - MEGABRIGÁDA

30.05. - 01.06. - STAVBA TÁBORA

05.06. - 08.06. - NULŤÁK 2014

28.06. - 19.07. - TÁBOR

19.07. - 20.07. - BOURÁNÍ TÁBORA

19.09. - 21.09. - SEDLO NA POHODU

SEDLO NA POHODU 2013

Všechny zdravím. Už se to blíží a tak píši. Datum tohoto víkendu je již půl roku známo a já osobně se již dlouho těším. Je mi vytýkáno, že jsem strašně negativní. Dovolte mi se pobavit a tuto pozvánku napíšu jako negativista. Tato po přeložení do pozitiva bude jasná a zcela detailní.

Odjezd a příjezd Lesní tábor

Prosím zapiště si:

Odjezd na tábor - 29.6. 2019 sraz v 9.30 u Mc Donaldu na Černém mostě, odjezd v 10.30 hod

Příjezd z tábora - 20.7.2019 v 16.10 hod. k Mc Donaldu na Černém mostě.

 

(viz mapka níže - klikněte na ní).

Stavba tábora 31.5. - 2.6. 2013

Ano toto je jeden z nejhlavnějších termínů pro návštěvu Sedla. Je to termín stavění tábora.

Já pojedu s přívěsem na Čížovky pro stany a další chamraď (vybavení, které ještě v Sedle nemáme přivezené). Předpokládám, že na tábor přijedu okolo 18 hodiny pln vybaven. 

DRUHÁ BRIGÁDA 10.5. - 12.5.

Dnes, když toto píšu se ještě první brigáda v Sedle nekonala, ale máme na ní v plánu mimo jiné kontrolu lávek a chodníků. Toto jistě uděláme a objednáme krajinky na jejich opravu. Takže tento víkend věnujeme opravě chodníků a sekání trávy. Pokusíme se také prořezat od stromů louku za můstkem vlevo vedle cesty při odchodu z tábora a rovněž prořezat prostor  lomu. Kdo může ať bere rukavice, motorovku, sekeru, kladivo.  

PRVNÍ BRIGÁDA 26.4. - 28.4.

Ahoj všichni.

Už se to blíží a tak píši. Píši o tom co se chystá a píši pro vás, abychom se připravili. A už se těším.

Za necelých čtrnáct dní se potkáme v Sedle u příležitosti 1. brigády. Toto jak jsem napsal zní trochu vojensky.

STÍNOVÁNÍ 2013

1.2. v 18.00 zahájíme první ročník Stínování. Tato akce bude mít nádech kulturně-epické komorní atmosféry v tajné místnosti ve Stínadlech. 

Jelikož je přístupná pouze starším účastníkům, podléhá speciálnímu kódovacímu systému. Čekejme zde autogramiádu knihy Proroctví a pravdy, promítání táborových reportáží, křest DVD z tábora, stínový přípitek dalších prohraných bitev. 

Kalendář akcí 2013

Ahoj kluci a holky. Už je to tady. Nový Rok. Vlastně ještě úplně ne, ale nude již za pár dní. Už jsme nedočkaví a píšeme tedy Kalendář akcí pro rok 2013 již teď, 26.12.2012. Čtěte pozorně, zapisujte do diářů a neváhejte se na cokoliv zeptat. Ke každé z akcí, na těchto stránkách, bude vždy, jeden měsíc, před jejím konáním napsán článek s popisem.

Na všechny z Vás se těšíme. tak zatím ahoj, Márty.

1.2.2013 -18.00 - Pátek - Praha - STÍNOVÁNÍ

26.4.-28.4.2013 - BRIGÁDA V SEDLE

10.5.-12.5.2013 - BRIGÁDA V SEDLE

31.5.-2.6.2013 - STAVĚNÍ TÁBORA

6.6.-9.6.2013 - NULŤÁK 2013

29.6.-20.7.2013 - LETNÍ TÁBOR

20.7.-21.7.2013 - BOURÁNÍ A ÚKLID TÁBORA

20.9.-22.9.2013 - SEDLO NA POHODU

Zvláštní besídka

Tak už je to zase tady. Začal padat sníh a blíží se mezitáborová pauza. Od letního tábora už dost dlouho a do dalšího také. Je tedy čas. Čas na, jak říká Mirda: "Besídku zvláštní školy". My říkáme "Zvláštní besídka". Stejně jako loni, tato akce bude opět zastřena tajemstvím záhadného místa, kde se bude konat. Jediné, co mohu zatím prozradit, že to bude v Praze dne 7.12.2012 v 19:00 a opět bude přichystána odměna pro vítěze naší soutěže a opět jste všichni zváni. Sledujte prosím 6.12. tajný kód, který přijde sms zprávou, který udá směr místa našeho setkání.

Ahoj Márty a Fotr.

NA POHODU 2012

Termín: 21.9. - 23.9. 2012

Toto je pozvánka na akci pod názvem "Na Pohodu". Tuto akci známe již z loňska a v reportážích z akcí si můžete přečíst jaký měla průběh. Viz odkaz ZDE.

I letos je stanoven termín této podzimní záležitosti, kdy nic neděláme jen: (prostě na pohodu). Letos budou zpřísněny pravidla vaření a narozdíl od loňského roku budou losováni nejen soutěžící do týmů, ale i druhy pokrmů. Pravidla budou přísnější, ale nebojte se, je to přece na pohodu.

Potvrďte prosím účast v diskuzi na těchto stránkách.

 

Pokyny k příjezdu dětí z tábora

Návrat dětí z Lesního Tábora očekavájejte v sobotu,

dne 21.7.2012 v 16:30.

Na stejném místě jako v den odjezdu, čili

u McDonaldu, ulice Chlumecká Praha 9, 

 

u stanice Černý most (viz mapka níže - klikněte na ní).

Klanedář akcí 2012

kalnedář akcí 2012
Ano, tato fotka jen připomíná - co to je vedle kluků za balíky krajinek?

Je to tak, jsou připravený k dodělání chodníků a případné Bažiny (prý by byla dobrá).

Vánoční besídka

Mirda této akci říká „Besídka zvláštní školy“. Nám tento název nepřipadá dobrej, ale určitým způsobem jsme udělali kompromis, jelikož se o žádnou školu nejedná, a že jsou Vánoce je nám taky jedno, tak jsme ochotni tomu říkat „Zvláštní besídka“.

Tak tedy Zvláštní besídka se bude konat na tajném místě od 18 hodin dne 14.12.2011. Nechť se tedy všichni pozvaní v 18:00 podívají na diskuzi těchto stránek, kde bude zveřejněno místo, které Vám dopomůže najít židli k Vašemu stolu v zasedací místnosti Zvláštní besídky, která se bude nacházet v maximální vzdálenosti 5 km od pražského Hlavního nádraží.

Rodiče jako děti – Nultý běh

Ano, píši teď Vám, rodiče, dospělí a hlavně Vám, co se o vše staráte a zodpovědně dohlížíte a kontrolujete, zda je všechno s Vašimi dětmi v pořádku. A když se Vám z letního tábora vrátí domů, jste šťastni a už máte pro ně vymyšlený nějaký další program, při kterém se zase o ně budete bát. Oni se opět v pořádku vrátí a vy se ptáte na jejich zážitky, vyzvídáte, čekáte od nich vyprávění o tom, co prožily za těch strašně dlouhých 20 dní na táboře. Plni očekávání pokládáte otázku: „Tak co, jaké to bylo, co jste tam dělali, líbilo se ti tam“?. Odpověď zpravidla přichází velmi stručná…..

Odpověď
A: vyprávění na 10 minut co děti prožily za 20 dní
B: vyprávění na 3 minuty, (pokud to ještě podpoříte otázkou, „jaké bylo počasí“, chutnalo Ti tam jídlo?, tak jste odpověď v bodě B prodloužili na 4 minuty.
C: Jó-dobrý….