Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Megabrigáda 5.5. - 8.5. 2017

   Před necelým týdnem jsme v Sedle udělali spousty práce. Čas jde neuvěřitelně dopředu a již píši plán na Megabrigádu. Má reportáž z první brigády končí slovy „Co budeme dělat příště?“ Vykláním se z okénka nemotorné oktávky a odpovídám „asi motor“. Tuto opravu si vzal na starosti Johan a Karlík. Já v tento okamžik nejsem v Čechách, ale vím, že kluci auto odvezou k Johanovi na dílnu a pokusí se tam dostat i náhradní díly, které nacházejí v inzerátech. Předpokládám tedy, že oktávka vlastně v čase naší návštěvy v Sedle již bude hotová nebo bude ve fázi před dokončením.

   Já se pokusím v pátek ráno naložit spousty dříví jenž mám ve skladu (jedná se o trámy), které budou jako pochozí plocha před lávkou u koryt a rovněž jako rezerva na věci budoucí. Pojedu tranzitem s vlekem. Toto bude potřeba složit. Pomáďák nám s tímto pomůže.

   Dále beru sekačku na trávu a pokusíme se celý prostor posekat. Nejdříve však jej musíme vyčistit od spadaných větví. Jako další práci máme špatnou střechu na bažině. Využijeme tedy tu dobrou krytinu, jenž jsme sundali z jídelny a vše opravíme.

   Karlík, jsem pochopil, je nějak nespokojen se systémem napouštění pitné a užitkové vody. Již jsem pozoroval, že odkudsi nosí spousty nějakých součástek, trubek, drátů. Určitě v tom má nejjasněji a vůbec mu do tohoto nebudeme mluvit.

   A už je to tady znova! Jen jsme předělali lávku u koryt, již někdo zase začíná vystrkovat růžky a ukazuje na lávku nad přehradou. Né! Tu rozhodně neměníme, ale drobná oprava je na místě.

   No vidíte, není toho mnoho. Spíše to vidím na oddychový víkend plný legrace. Jenom prosím k organizaci odjezdu. Je opravdu dobré a užitečné, když tak týden před začátkem napíšete na diskuzi, že jedete nebo, že můžete někoho vzít a nebo opačně voláte o pomoc s dopravou. Ušetříte svým sdělením nekonečně telefonátů a přeorganizování těm, jenž, chtějí toto koordinovat.

   Na Megabrigádě bude pračka a káva podle zvyklostí. Jídlo si prosím přivezte vlastní.

Aha! Ještě jsem zapomněl na jednu práci co je potřeba. Tedy. Posledně tam byl chlap, co si chce vzít nějaké spadlé dříví. Řekli jsme ano, ale za to nám srovnej louku nad Woodstokem. Tam po naší loňské kácečce zůstalo mnoho pařezů. “Klid!“ ty udělá on. Ale z těchto vyrůstají už zase nějaké větve. Ty pořežeme a spálíme. Tímto mu umožníme to zmulčovat.

   Vemte, prosím, kdo můžete pilu a také nezapomeňte na rukavice.

   Moc se těším a snad nám vyjde počasí.

Ahoj Márty