Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

BRIGÁDA 6.5. – 8.5. 2016

   Ahoj. Já vím. Ještě teď jsme znavení z těch pražců, ale! Nestresujme se. Tento víkend bude již určitě krásně a vše bude v duchu konečně příchozího jara.

   Posledně jsme vybudovali základy pro Ančin srub a právě teď se mi chce napsat „zase osídlujeme“. Truhlářská parta spřádá plány na stavbu a Johan si vyžádal sekačku na trávu k mistrnému poladění tohoto stroje. Střihorukého Edvarda asi již pálí dlaně. Holky při minulé brigádě vysbíraly louku od větví, Majkl od stromů a tímto nic nebrání k posekání celého prostoru.

   Buďme připravení! A tak říkejme „uděláme kůly na Woodstock ať je to na stavění rychlost“. Také v neposlední řadě naší brigádové přípravy patří královský kočár, jenž mají malíři vyzdobit během Nulťáku. Vemme tedy štětce a kočár opatřeme bílým podkladem, který zakryje zrezavělý plech.

   Ano vstup do vody! Teď je zde pražec pokrytý kulatinou z olší. Bohužel již shnilou. Jediné co z tohoto zbylo, jsou volně stojící hlavičky hřebíků, trčících k fakírovým nohám. To musíme opravit. Vytaháme hřeby a zameteme kuláče. Nášlapy opatříme fošnou a máme to.

   Dále kluci! Toto píšu jenom pro vás. Máme tam dva můstky. Tyto musíme trochu poupravit, abychom nemuseli poslouchat ty věčné řeči o nebezpečí. Bacha! Anča po nás půjde!

   Při poslední brigádě se nám podařilo umístit chodníčky i okolo bažiny. Udělejme nad nima střížku, ať Sjů s Klárkou můžou ukrývat ty svoje bedny.

   Rovněž na minulé brigádě vznikl pochozí chodník z pražců od jídelny ke stožáru. Opatříme jej v místě u špalků prknem, ať si na něj můžou sednout jedlíci jídel. Tato fošna nám rovněž poslouží ke stabilizaci tohoto chodníčku.

   Rovněž se budeme zabývat osazením nových petlic a opravou okenic. „Ty zloději si nedají pokoj“.

   No a na závěr. Ano! Stůl! Stůl potřebujeme k usazení druhé party koníků (nějak na tom táboře mládneme, ale jenom věkovým průměrem). No a kluci a holky, to je snad všechno co potřebujeme zvládnout. Vidíte. Truhlářská parta na vše nestačí. Pravděpodobně těchto paret bude muset být více.

   Prosím, kdo můžete, vezměte akumulátorku a pily. Já beru šrouby, hřebíky a na vše dřevo. Barvu na královský vůz a štětce. Centrála bude na místě a večerní nápoj je zamražen k okamžitému použití. Už dokonce cítím kávu svatého Patrika. Moc se těším. Děkujeme všem, kteří řeknou „jedeme“.

  Prosím! Jako vždy napište na stránky, jestli potřebujete pomoci s dopravou a naopak zda máte nějaké místo ve vašem voze volné. Čerpadlo bereme sebou a tak vanomilci mohou prožít svou pohodu.

Zatím ahoj a v pátek na viděnou

Martin


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information