Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Dostavba Woodstocku

Ahoj kluci a holky.

Před několika dny došel mail, který právě vás žádá, zda na dostavbu Woodstocku můžete  vytrvat ještě v pondělí a volné úterý. Mnozí z vás již napsali, jak to s nimi bude a my s tím tak počítáme. Ostatní prosím odpovězte na tázané, ať můžeme smysluplně rozdělit práci.

Ti z vás, jenž nebyli minule, tak si vše mohou pročíst v reportáži na těchto stránkách. Těm ostatním přeji včasné zahojení rozlámaných těl.

Ale co se vlastně musí udělat?

 

Máme v tuto chvíli základnu pro srub. Jsou zhotoveny veškeré konstrukce. Je připravena střešní krytina.

Nejprve vztyčíme na podlahu dílce z chráněné dílny. Ty ukotvíme a stabilizujeme. Potom chráněnka začne formátovat opodál srovnané dřevo a budeme jím pobíjet střechu. Při tomto konání natěrači namalují barvou vybrané dílce střešní krytiny. Pokračujeme však zase se dřevem. Začínáme pobíjet nižší část půdy a poté tu druhou. V tento čas instalujeme kamna, (něco jako lokomotiva, na kterou jsme již zvyklí), pod nižší část půdy (směrem na louku) a smontujeme komín. Ten bude dost vratký. Vyztužíme jej ocelovou trubkou, kterou zakopeme do země. Tímto počinem nám komínová trubka prochází skrz štítovou zeď.

Tuto, v jejím styku pobijeme nehořlavým materiálem (Cetrys).

Další naše skupina mezitím vybere staré střešní plachty ze starého Woodstocku a nařeže je na potřebný formát. (To budou bočnice, jenž se při jejich otevření namotají na klacek a zavěsí pod střechu. Stejně jako na bažině).

Chráněnka zatím prodlouží krokve stavby o 1 m (22 ks), dobije se střecha i na tyto přesahy a pomalu jdeme ukládat střešní natřenou krytinu. Tuto šroubujeme a stoupáme z obou stran až k vrcholu. Tam jsou krytiny u sebe levá i pravá část střechy a vložíme přes ně štítový plech. (Aby mezi nimi neteklo). Teď se odebereme dolů do místnosti a důmyslným způsobem vytvoříme lavice na sezení. Dále ze zbytků trámu zavětrujeme srub v rozích (aby nespadl) a podbijeme krajinkama obě štítové zdi. Jako zlatý hřeb instalujeme dřevěné schody na nižší část půdy a z této další, na tu vyšší.

Poklidíme nářadí, uklidíme zbylé dřevo a Woodstock je hotov.

Ještě však musíme tento víkend posekat celou louku a zasadit nový stožár na vlajku.

„Vidíte! Už chápete naši prosbu o pondělí i úterý?“

Nelekejme se toho. Není to nic, co bychom nedokázali. Chráněnka vše promyslela a přiveze spousty užitečných přípravků na práci. (Hodně jí to ulehčí). Ještě mi dovolte malý náčrtek právě napsaného.

 

alt

 

Ještě na závěr pár věcí k organizaci.

Prosím napište do diskuze a pokuste se s tímto sdělením nabídnout řidičům / a naopak. Budou společné večeře, ostatní jídlo si vezměte prosím každý sám. Káva a další bude, jak jsme zvyklí.

Všem moc děkuji za pomoc.

Ahoj Márty