Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Sedlo Na Pohodu 19.9. – 21.9. 2014

   Ahoj všichni. Je skoro měsíc předem této již proslavené akce. Akce odpočinku. Akce pohody. Akce klidu. Akce zábavy. Tak tedy sedím a píši, jak bude tento víkend dle naší domluvy vypadat.

   Dovolte mi tuto sešlost nazvat Irská Prádelna. V loňském roce tato pohoda probíhala v duchu havanských domorodců a v roce tomto pojďme tedy do prádelny. „Proč do prádelny?“ Ano, někdo se může takto ptát. Ten, ale netuší, že Sjů přivezla do Sedla zázračný vynález, který nás všechny ohromil. Byla to právě stará ruční pračka. Od její přítomnosti perem, perem, perem a perem. Je to vskutku zajímavá věc. Točí se klikou tohoto přístroje a vše dokonale funguje. Proto jsme věnovali tento víkend právě praní. Ano! Dále se ptáte „proč právě Irská?“ Tak toto je také jasné. Právě proto, že po namáhavé práci v prádelně si zasloužíme irský odpočinek ve formě voňavého nápoje. Já vím. Mirda, Smích a další už se zase mračí. Dobře tedy. Nemůžu snést svůj pohled na jejich tváře a přidávám další slovo v názvu našeho víkendu. Plzeňskoirská prádelna. Vidím úsměv v jejich obličejích a vše je v pořádku. Je to přece víkend na pohodu.

   Sejdeme se tedy 19.9. v Sedle. Ti z vás, kteří se chtějí podílet na praní nechť prosím přinesou prací prášek. Já opatřím vodu a aviváž. Ti, jenž chtějí odpočinek irského podání nechť přivezou vše potřebné a Plzeňská parta? To je zbytečné organizovat. Všichni udělají to, co musí. Jsou přeci již zvyklí.

   Dle naší domluvy v pátek čekáme hosty z řad místních osadníků. Na toto se připravuji já a Fotr. Udělám těsto na bramboráky a Fotr opatří ty skvělé klobásy. V sobotu začíná naše soutěž ve vaření. Budou zase vylosovány týmy a druh specialit, které u slavnostního pohodového oběda pokoříme. Pračka se nezastaví a za tónů písní se properem až do večera. Polední klid bude standardně neomezen časem. Jedeme přece na pohodu.

   Pozor! Práči a pradleny. Vemte prosím stany. Bude nás mnoho a na půdu se nevejdeme. Napište prosím na diskuzi, kdy, kdo jede a případně koho by mohl vzít.

   Akce vypukne v pátek v 18.00 hodin v plné připravenosti a skončí v neděli, jak kdo bude potřebovat.

Už se moc těším. Za tým prádelna

Márty

p.s. Při velikosti obdivu k zařízení, jenž retro klikou točíme u staré pračky. Při Frantově žadonění „to chci vidět, jak to dřív vypadalo“ a při pohledu na naše dokonale zamaskované tváře jsme ještě dodali přídavek k tomuto víkendu. PLZEŇSKOIRSKÁ PRÁDELNA V RETRO STYLU. Prosím, přizpůsobte vašim tvářím i retro oděv ať si Franta splní svůj sen a zažije to na vlastní kůži.