Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Brigáda 6.5. - 8.5.2016

Ahoj všem. Je právě 19.30 hod. a první hodiny po konci brigády začínají plynout našim časem. Je fakt, když jsem právě teď v notýsku listoval prázdné listy k napsání tohoto, míjel jsem spousty pokreslených stránek s předběžným plánkem a nákresama na Ančinu boudu (zdravotku). Trochu mě to pobavilo. Vše jsem vytrhl a zmačkal. Vy už nejste potřeba. Myšlenkou jsem hovořil k listům minulosti. Je už přeci hotovo!

 

 

   Anšina bouda stojí! Stojí a je moc pěkná. Truhlářská parta jela na 100%. Ale co dál. Další truhlářská parta zvládla přístřešek vedle bažiny a dle plánu jsou hotovy kůly na Woodstock. Johan neboli střihoručka vysekal vše a dal táboru vzhled golfového hřiště. Miruna ihned co jsme speciálním způsobem vyheverovali oktávku na špalky, vzal kola a odvezl je přezout na drsnej vzorek. Nežli se navrátil oktávka stála na Johanově golfovém hřišti a parta pod vedením Kláry jí opatřila bělostným lakem. Prágoši zhotovují v mezičase pohodlný sestup do naší přehrady a já se rozhlížím. Říkám si " to je už snad hotovo?!" Plán je naplněn. Miruna přichází s kolama a obouváme je na auto. Johan ještě šteluje motor.

   Pomalu se stmívá a je špatně vidět na práci. Je čas a vše poklízíme a při zjištění, že oběd jsme vlastně propracovali si spěcháme dát naší speciální kávu. Karlík napouští lázně a zavládá všeobecná pohoda. Je dost velká legrace a Mirda hraje na kytaru. My zpíváme. Dál si bere slovo Roland a začíná nám vyčítat staré křivdy z dětství jenž si musel s námi vytrpět. Pomalu jsme nařčení skoro všichni. Roli hovoří o černé bedně, kterou si nezasloužil a my řveme smíchy.

   Ráno zvoní budík a po nedělní snídani rozjíždíme nový můstek k marodce a Majkova parta rozebírá staré chodníčky k hřišti. 

   Počasí je fantastické! Strašně nám pomohlo. Byla to pěkná brigáda, konečně jarní. Povedlo se moc práce a bylo pěkné, že všichni moc chtěli. Jak jsem již řekl, je neděle večer a právě přišel Karlík. Johan s Klárkou už zde byli. Jdu si zase přisednout k nim ať si popovídáme. Musíme přeci probrat jak jsme dobří a jak se to vše povedlo.

   Mnohokrát všem děkuji a už se těším na stavění až Anče slavnostně předáme její chatrč.

Ahoj Martin


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information