Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Máme po první brigádě

Máme po první brigádě

    Páteční den pro nás se Sjů začal velmi brzo. Majkl sehnal 3mdříví a betonové dlaždice a tudíž jsme vše museli naložit a odvést náklaďákem.

    V Hrádku jsme vyřídili ještě nutný úřad a hurá dolů. Měli jsme obrovské štěstí na počasí. Bylo sucho a tudíž jsme s nákladem 4 tun mohli sjet až dolů. Odemli jsme tábor a oživili auta.

    Již vidíme jak přichází ostatní. Pomalu se stmívá a v kuchyni zaznívá porada. Je jasno – staří kluci jdou na studánku. Mladí kluci jdou na příkop okolo stanů. Konící vyzbírávají louku od popadaných větví. A já jdu na nový komín od polňačky. Porada skončila. Šlo se spát.

    Ráno po snídani se každý chopil své práce. Děti, (kterým patří velký dík), začaly odvětvovávat louku. Kopáči už jdou v odvodňovacím příkopě a staří kluci se začali mořit s obrovským pařezem jenž zakrýval pramen studánky.

    Rovněž přichází Seveřanovi a ihned se formuje truhlářská parta, která z náklaďáku dříví dělá podlahy do stanu.

    Rychlost všech skupin získala na obrátkách. Jako první vše dokončili koníci. Ihned zformovali učiliště u truhlářů a pomáhají se dřevem. Všichni končíme sobotní den úspěchem. Truhláři dokonce udělali rekord na výrobě podlážky. Podařilo se to za něco malinko přes pět minut. Pramen byl stabilizován a pomalu kol něj začíná vyrůstat bouda.

    Ve vyčištěném rygolu za stany protéká voda zpět do potoka a z nového komínu se kouří.

    Na večer, jak jinak, přichází Šárka s Michalem a bábovka provoňuje jídelnu. Koníci se středníma hrají v zadu nějaké hry a v první třídě si staří stěžují na bolesti těla.

    Nedělní ráno jsme dodělávali načaté a Johan odvezl Pomáďáka k opravě.

PS: 

Událost víkendu

Sokol přivedl svou přítelkyni.

Překvapení víkendu

Spousty dětí jenž přijeli pomoci. (Mockrát děkujeme).

Poděkování víkendu

Majkl je král. Sehnal krásná prkna a dlaždice.

Seveřan udělal to samé na příští brigádu (ale v jiném rozměru).

Omyl víkendu

Marty přinesl tenčí komín na lokotku (je to vůl).

Všem děkujeme a těšíme se na další.


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information