Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

NULŤÁK 2014

 

alt

PROČ?

   Toto musím ihned vysvětlit. Ale nejprve něco málo pro osvětlení těch jenž se nemohli zúčastnit.

 

Ano! Jako vždy ( po třetí si tento příměr již mohu dovolit) se scházíme v 17.00 hodin na silnici v zatáčce v Dolním Sedle. Čekáme s Mirdou a říkáme „co naplníme do šesti to odvezeme“ Poprvé to stihli s příjezdem do půl šestý. Jasně. V 18.00 jsme jeli dolů , ještě chybělo asi deset lidí. PROČ?

   Ubytujeme se a začínáme vybírat bezinfekčnosti, které jsou součástí zájezdu. Říkám „ tak co Sjů kolik jich máš?“ koukám na Zuzanu a ta říkám nevím PROČ ale jen jednu. Všichni co zatím přijeli, jsou fajn a v pohodě. Jsme rádi jen trochu nestíháme. Je nás tady málo. Vstávali jsme ve čtyři, aby se vše stihlo a každá další ruka by byla k nezaplacení. Kluci se mě ptají, PROČ tady nejsou? „Nevím asi nemají čas.“ Zábava celkem jede a další děti přichází k ubytování.

  

   Vyznač noční cesty, udělejte váhu, oheň, dříví, fagule, zprovozněte vodu, rozjeďte kuchyň, vysekejte parkoviště. Jo! Klid, vše je připraveno. Tak již jsme zde všichni a po večeři odcházíme k slavnostnímu ohni. Jen se zamýšlím PROČ se mě kluci ptali PROČ mají udělat fagule. Zapalujeme, hraje se, zpívá se, je legrace. Počasí jedna nádhera. Od ohně odchází spousta holek z oddílu velkých, aby zkontrolovaly své děti. PROČ? Koníci mají přeci své vedoucí, které je střeží jako oko v hlavě. Ty za mnou chodí a ptají se PROČ to tak je. Nevím, zkusím s nima o tomto promluvit a vše jim vysvětlit. Zábava u ohně jede dál a mnoho dětí již šlo spát. Zůstávají jen nejstarší. PROČ nosí pivo, když bylo řečeno, že jedeme na dětský tábor a oni jsou děti. Večer a jeho návaznost na noc byl příjemný. Oheň se povedl a jdeme spát. Zítra toho máme mnoho. Musíme vše připravit. Máme přece jen připravenou jen kostku programu, kterou jsme vymysleli v poslední vteřiny před Nulťákem. PROČ?, když jsme věděli již rok, že Nulťák bude. Nevím, ale není čas, tak jdeme na pátek.

   Smyčka času ruku v ruce nás vrhá do boje dobra a zla k tajemné váze, o které v tuto chvíli napsala kniha Proroctví a pravdy. Je zde. Zde na těchto stránkách, tak to zde nepopisuji. Ale dovolte mi se v zamyšlení zeptat se PROČ velké holky po upozornění řídily a kontrolovaly koníky. Proč? Vždyť přece ten koník, který nebyl pohlazen od svého rodiče se rozesmutněl. PROČ?

   Dále pokračujeme naším vaším kinem, ve kterém jste si losovali žánr, postavu a typ umění. Absolutně dokonale jste to provedli. Škoda, že bažina to trochu odflákla. Na naši obhajobu bych chtěl říci, že jsme ani ve snu nepředpokládali takovou úroveň. Strašně jsme se nasmáli. Byli jste supr.

   Je tu večer a naše noční výprava na pět cest. Vše proběhlo, jak napsala kniha. Avšak PROČ? Proč, když koníci měli speciální tajný úkol o kterém neměl nikdo vědět a byly na toto tajemství pyšní, se stalo to, že nejstarší holky svým dětem braly batůžky, ve kterých pašovali jejich tajemství (zlato od váhy, kterým chtěli druhý den překvapit nás všechny). Koníci nevěděli v tuto chvíli jak to vysvětlit, že nemají vše pod kontrolou, jak bylo domluveno a tak brečeli. PROČ? Vše se ale zvládlo a my vyhráli. Víme kudy dál, jak předpověděl slepec a v sobotu známe slovo zrušení kletby.

   Je ráno a my jdeme k váze zla a je zřejmé, že slovo je správné (nikdo nekamení v pokračování cesty pěti drápů). Svádíme boj s čerńákama. Stojíme v obraně kruhu situace je vyhrocená. Po padesátém povelu ticho, který vydáváme k uším nejstaršího oddílu, jenž neustále utišuje své děti, které jindy bojují a jsou odvážní jako staří vojevůdci, se pohledy vedoucích protínají s jedinou otázkou PROČ?. Je vybojováno a dobro vítězí, jak píše kniha. Jen otázka PROČ? Putuje myslí všech jenž prošli mnoho bitev. Jdeme zpět s pocitem vítězství a jsme právem hrdi. Pouť, koníci odhaluje své zlato, ostatní dokládají jiné, co našli a máme čím platit. Pouť začíná. Spousty disciplín, na kterých se dá vyhrát jednou tolik vsazeného. Legrace, smích, zábava (četl jsem v diskuzi, že i vás pouť pobavila).

   Večerní nástup a Woodstock (stan, kterému již nikdo jinak neřekne) je připraven. Je to kasíno! Čím se bude platit? No přece zlatem. Ano! Zlatem. Na nástupu máme jasno a je zřejmé, že je to pouze pro nejstarší ročníky. Malý jsou s večerkou do spacáků a kasíno začíná- O tomto bych rád mnoho napsal. Ale zde nemohu. Snad jen to, že to bylo supr. Alespoň já to tak viděl. Pračka. Divotvorná pračka. Barmani. Krupiéři. Tanečníci a tanečnice, muzikanti, dýdžej, atmosféra, prostředí. Moc jsem se nasmál.

   Probouzíme se do posledního dne a jdeme na pevnost Boyard. Zamyšlení, pomocné disciplíny, otec Furat a jeho sojka, Paklíč, hádankář a trpaslík. Legrace. Celý Nulťák končíme Ádovou synfonií polévka a hlavní jídlo a již stojí Mirda se svou oktávkou připraven k odvozu věcí. Jedeme domů.

Moc se mi tam líbilo, byli jste úžasný. Děkujeme za příspěvky do diskuze a děkujeme rovněž za fotky, budou brzy ve fotogalerii pod hlavičkou Nulťák 2014.

   Jediný stín je slovo PROČ. Zrušme toto slovo a udělejme vždy něco ku prospěchu všech. Pak se přece nikdo nebude ptát PROČ?

Ahoj Márty