Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Sedlo na Pohodu 2017

alt

   Dnes skončila právě odpočinková akce pod názvem Sedlo na Pohodu. Je neděle večer a já pln dojmů a vzpomínek píši právě, jak vše dopadlo. Naše setkání právě na táboře bylo již v duchu zmatků a vývojů okamžiku.  Johan co měl vzít sadu na otevření (lehkým výpočtem jsme si spočítali, že přijede první) dorazil však až třetí. První jsem byl naopak já s Cubou a náš příjezd jsme předpokládali až okolo dvacáté hodiny. Žádná ale škoda to nebyla. Cuba mě vzal na Popovu skálu se slovy „Hele, ty jedinej  jsi tam snad ještě nebyl“ a příjemná vyhlídka nás tímto odměnila. Jedeme však již zpět na tábořiště a cestou bereme oktávkou bágly Mirunovi a Seveřanovic skupině. Doráží Johan a vše odmykáme. Připravujeme vše na večer a je vyjmuta pračka z útrob věčné úschovy.

 

   Již dorazili všichni a děda kapitána Kida začíná hrát. Lehce jsme se Sjů naznačili zítřejší pravidla a opět jsme připomněli, že veškeré pracovní nářadí je zakázané. Jsme zde přeci na Pohodu.

   Ráno byl budíček na 9.30 a hlouček soutěžících se shromažďuje před jídelnou. Já a Sjů říkáme průběh losování do třech skupin. Každý z účastníků losuje svůj papírek se záhadným slovem, jenž jej přiděluje do jedné ze tří skupinek. Číňanů, Rusů a Mexičanů. To závodníci však ještě nevědí a formou kufru zviditelňují pomocí odpovědí ANO/NE to co mají napsané na vylosovaném papíru. „Aurora, fazole, vejce, vodka atd.“. Náhle jim dochází souvislosti s vylosovaným a řadí se do svých družin. Přichází Sjů a Márty a vyndávají nespočet barevných papírů. Vše je jasné, která skupina dříve z tohoto složí svou vlajku, ta jde jako první a má možnost si vybrat z kuchyňského nářadí. Družiny vše složili a v pořadí vyrabovali kuchyň. Již někam odjíždějí pro nákup surovin a druhé zbytky tohoto připravují tábořiště a rozdělávají oheň.

   Všichni se někam rozprchli a vedle mě a Sjů stojí devět dětí. Ano! To je naše družina. Záhy vymýšlíme naší lahůdku a vítězí čokoládový ježek. Děti jsou pilní a již přinášejí dřívka na čokoládu. Jedeme tedy nakoupit něco na těsto a hnědou a bílou sladkou polevu. Všichni hňácáme, matláme a záhy se smějeme nad ježkovým dortem , jenž jsme vytvořili.

   Ale co ostatní? Letmým pohledem koukáme přes potok na dva mužíky ruského týmu jak před nimi hoří dvoumetrový oheň a popíjejí vodku. Jsme odbyti slovy „ženy jsou na lovu“ a posílají nás k Číňanům. V čínském městečku panuje nebývalá pohoda. Jelikož nakradli z jídelny snad úplně všechno, vypadá to tam jako v uprchlickém městečku. Pokračuji se Sjů k Mexikánům. Tam stojí Fíková a udává pokyny třem chlapům. Jak jsme tak vytušili, posádky se již léta rozdělují na topiče a vařiče. Chudák Simona vyfásla tři topiče. Ale ohledáváme tuto situaci a vidíme, že se vše daří výtečně. Fazole voní vzduchem a tortilla se právě připravuje. Cestou do kuchyně se usmíváme na kuchyňského ježka a čekáme na 16.30 k servírování pokrmů.

   Čas Č nastal. Stolu zprvu vévodil ježek, ale začali se snášet nespočty misek, talířů, hrnců a kotlíků. Stůl byl obsypán jídlem. Bohatá čínská výzdoba a jsou slyšet ruské písně. Všichni jsme připraveni. Klademe si otázku „Kde jsou Číňani?“ Náhle v řadě za sebou přichází v býlích pláštích a dobových pokrývkách hlavy celá čínská delegace a svírá nespočty svých národních pokrmů ve svých dlaních. Smějeme se a tleskáme. Začíná představování jídel jednotlivými státy a je započata žranice. Megažranice.

   Sjů s Martinem však od každého jídla berou vzorky a pečlivě je uschovávají pro hodnotící porotu. Přislíbila svou účast Šárka a Michal a co hlavně, královna všech kuchařek Jarča. Celá hodnotící skupina v plném obsazení dorazila a již hodnotí a komentuje. Jako dar jsme dostali od poroty překrásný dort s nápisem Na pohodu a Michal udělal tatarák. Vyhráli Rusové, druzí byli Číňani a třetí Mexikáni. Pračka se točila a já musím říci „ vyhráli jsme podle mne vlastně všichni“ Byl to pěkný víkend.

Ahoj Márty

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information