Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Vánoční besídka 2019

Vánoční besídka 2019

   Je 13.12. pátek 17.00 hodin. Již netrpělivě čekáme na tajnou zprávu, jenž má přijít na diskuzi těchto stránek. Přesně v pět je to tam a my čteme pečlivě napsané. Smějeme se a bedlivě následujeme myšlenkové toky těch, jenž to psaly. Není pochyb „dřevo“ a „káva“ to jsou indície. Teď z toho najít konkrétní místo. Netrvá dlouho a kavárna pod názvem Truhlárna, nám svou cedulí svítí nad hlavou.   Vcházíme a již se zdravíme s organizátory a dalšími posádkami, jenž byly rychlejší. Popíjíme kávu a chystáme se na start. Nervozita panuje a navzájem si trochu v žertu škodíme.

 

   Je 18.00 a každá posádka dostává velkou obálku s šesti malýma. Otevíráme a pročítáme zadání. Nesmíme však malé obálky otevřít najednou, ale postupně. Každá z nich nás má dovést na určité místo a v jeho přítomnosti se nám objasní co máme vyplnit do hlavní křížovky jejíž tajenka nás dovede k cíli. Dovede právě k místu vánoční besídky. Nepopisuji zde průběh, ale právě dole pod tímto článkem najdete úvodní dopis a šest úkolů zadaní. Posuďte sami, pokud jste to nešli a právě toto pročítáte, zda by jste uspěli. Je tedy fakt, že my jsme měli možnost, se po telefonu zeptat o pomoc, za jmelí, které odevzdáme v cíli (párkrát jsme to využili).

   Cesta pro mne s Ivanem tedy začala. Nacházíme různé domy a opisujeme nápisy, jenž jsou určené do tajenky, Moc se bavíme. Potkáváme různě po cestě naše soupeře, ale nezdržujeme se ani pozdravem. Soutěžíme! Navštěvujeme místa, jenž známe i neznáme. Náhle nás napadá, že pojedeme na koloběžkách. Následně strašně drncáme po kostkách a přímo pod orlojem se my odpojují řídítka od podvozku. Spěcháme tedy dál pěšky. Ještě tři domy a můžeme dešifrovat číslo z tajenky. Máme to! Naproti v telefonu se ozývá libý zvuk představení se „Tady vánoční besídka“. Jásáme a spěcháme do místa, jenž nám bylo prozrazeno. Není to však zrovna za rohem a tedy znova jedeme na koloběžkách. Již parkujeme a hledíme na organizátory. Sjů i Martina jsou trochu nervózní, ale jejich obavy pomalinku klesají s každou další příchozí posádkou. Všichni (skoro) se smějí a vyprávějí zážitky z cesty. Pouze ToPeRo je stále na trase a zakousnuti hrou tvrdošíjně odmítají poradit.

    Holky pořád něco počítají a je zřejmé, že za nedlouho bude vyhlášen vítěz. Přípitky padají sálem a stále čekáme na poslední posádku. Náhle vchází tři kluci do sálu a jsou vítáni. Přípitky pokračují a holky sčítají.

   Náhle je ticho a organizátorky čtou listinu pravdy. Nechci tady říkat pořadí (né proto, že jsme s Ivanem nevyhráli, ale byli jsme až třetí), ale pro to, že vyhrál ten nejlepší. Dodatečně tímto Křivákům gratuluji. Měli jsme to jen o fous s Hanibalem. Výsledky nemají cenu. Nejlepší výsledek je to, že nás to bavilo. Smáli jsme se a soutěžili. Z holek tímto spadl kámen břemene organizátorů a začala oslava Vánoc a konce táborového roku.

   Nezapomněli jsme však udělat kalendář akcí na rok 2020, který už je zde na stránkách. A oslavovali jsme rok uplynulý.

   Holky moc vám děkujeme za trpělivost s námi samotnými. I přes to jaké klacky jsme vám házeli pod nohy, jste nás dokázali dostat až na cílové místo a bylo to skvělé.

   Dobrá soutěž, za všechny Márty

 

 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information