Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Zvláštní besídka

Takže – ZVLÁŠTNÍ besídka

Jak jsme již psali v připravovaných akcích, 14.12.2011 jsme se účastnili skoro ve 100% počtu Zvláštní besídky (Chyběl Matouš, musel obstarávat mladýho… To je jeho pes.). Zvláštní besídka byla tajemná tím, že nikdo nevěděl, kde se bude konat. Bylo jen jasné, že začíná v 18:00, 5 km od pražského Hlavního nádraží, a že bude vylosován ten příchozí, který bude mít stejné pořadové číslo příchodu, jako je napsané v zapečetěné obálce na stole před Fotrem a Mártym.

Začalo to srazem Mártym s Fotrem na Náměstí Míru u vánočního stromku. Fotr vytahuje papír s nápovědou, kde se bude besídka konat (můžete si tuto indícii přečíst později ve fotkách) a už chrastí krabičkou připínáčků, kterými tento papír instalujeme na ohradu vánočního stromku. V zápětí přítel na telefonu (Honza) píše do diskuze těchto stránek, kde můžou začít hledat nápovědu. Nezbývá, než se jít s Fotrem schovat do cílové hospody a čekat.

Ihned po příchodu zapečeťujeme obálku s pořadovým číslem 7, netrpělivě čekáme a evidujeme první příchozí.

Byl to Verjak (chudák jel až z Třeboně). Další příchozí Peťan a ihned za ním Daniel. Už je tu i Gábina. Ještě 2 a máme tu vítěze (toto víme ale pouze my s Fotrem) a je to tady: Rozrazí se dveře a vchází Majk se Sue. Nemůžou přece přijít společně! To se zhroutí celé bodování příchodů! Naštěstí je Majkl rychlejší a Sue cupitá až za ním. Já s fotrem už víme, kdo vyhrál. Je to přece pomalejší Sue, je v příchodech sedmá. Ale nedáváme to na sobě znát, jen Fotr se lišácky usměje. Nemůžem to přeci prozradit, ještě chybí Mirda a Matouš. A už mi zvoní telefon. Volá Mirda, s nějakým příběhem, že nestíhá, ať mu prozradím cílové místo (všechny nás rozesmál a pokračoval v pátrání, jako ostatní). Ještě, než jsem dočetl SMS od Matouše, že ho mladej nepustí na besídku, už Mirda usedá u našeho stolu.

A je to tady – kecy, povídání, smích a lehká úvaha o námi připravované akci, o které se jistě dočtete na těchto stránkách. Takže pokračujem – připíjení, přání pěkných vánoc a všeho možného.

Fotr mě kope pod stolem a okem ukazuje na zapečeťenou obálku. Záhy vyhlašujeme vítěze příchodu a předáváme Sue výhru.

Postupně se rozcházíme a ještě jednou si přejeme pěkné vánoce.

A KDYŽ TO TEDA ČTETE, TAK PŘEJEME PĚKNÉ VÁNOCE I VÁM, AŤ SI ROK 2012 ZASE UŽIJEM!Za Lesní tábor, Márty