Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Doba ,, OPAČNÁ" (Zamyšlení)

Nejsem vůbec hoden toho, něco hodnotit, komentovat, říkat prognózy.

Ale mě to nedá!

Nevím, co znamená, když je řečeno: ,, To je přece normální". Co to je normální? Je to, když to tak dělá většina? Je to zákon, který nám říká, co máme a co už ne? Je to víra, naše svědomí opírající se o desatero?

 

Ano, mě to nedá, jsem prostě tady, žiju. Mluvím. Myslím. A dokážu psát. Jsem to já a můj pocit. Tím, že tady jsem, žiju, myslím, že mi to dává sílu a odvahu říci: To jsem já a já říkám,, mě to normální nepřijde".

 

Normální mi nepřijde, když lidé dostávají odměnu za to, že neobdělávají pole. Normální mi nepřijde, když nikdo nic nevyrábí a přeci se uživí. Normální mi nepřijde, když děti místo, aby se sešli si radši píší na sociálních sítí. Normální mi nepřijde, když je lepší se schovat, než-li se postavit a někomu říci děkuju. Normální mi nepřijde, když lidi radši hrají hru na počítači, než aby svoji partu oslovili a tuto hru si zahráli naživo. Normální mi nepřijde, když lidi, kterým si pomohl tě použijí jako příčku na jejich žebříčku popularity a beze slova po tobě vyšplhají dál. Normální mi nepřijde, když děti učí své rodiče a prarodiče obsluhovat elektroniku, místo toho, aby starší svou zkušenost a dovednost předávali jim. Proto říkám, mě to normální nepřijde. Dostaly jsme se do dalšího vývojového stupně lidstva ,,Doba opačná".

Já vim. Už si asi říkáte: Ty nejsi normální!

Ale co je normální? Pokud si bude někdo z vás myslet, že přidat komentář k tomuto článku je podle něho normální, ať se o to pokusí. Snad se přiblížíme k hranici, kde zjistíme, že tohle ještě je normální a tohle už ne.

Ahoj Márty

Komentáře  

 
#5 Fík 2012-10-15 13:03
O tom co je normální a co normální není bychom mohli vést nekonečné diskuze. Myslím, že by se dala stanovit jen obecná pravidla, viz pravidla slušného chování. Je těžké vychovávat děti v duchu Rychlých šípů, když pak v životě je semele úplně jiná realita. Čím jsem starší, tím víc musím obdivovat lidi, kteří se postavili proti proudu, jako zastánci morálních principů a nedali se ukecat právě větou - to je přece normální.
Při pohledu okolo sebe vidím, jak moc v rámci "pohodlnosti" opouštíme principy slušného chování a třeba také desatera nebo prvorepubliková hesla typu - nebát se a nekrást.
Nelíbí se mi to, jen nějak nevím, co s tím dělat. přiznávám, že jsem pasivním účastníkem dění a asi nemám na to stát se majákem správných principů. I když se snažím být slušným člověkem, setkávám se spíše s opovržením, ne-li výsměchem. Jsem prostě staromódní.

Fík, trochu smutnej
Citovat
 
 
#4 verjak 2012-09-12 14:49
...myslím že je těžké se přiblížit k hranici toho,"co je a co není normální"...Proč?Protože každý má ty hranice nikde jinde,myslím si teda já!Pro lidi,kteří se nad touto věcí zamýšlejí,ba vůbec to,že je napadne se nad tím zamyslet a pozastavit se nad tím...těm to rozhodně normální nepřijde...,ale lidi kteří žijí způsobem,který si ve "svém zamyšlení "napsal...tak těm to asi zřejmě normální přijde.
Citovat
 
 
#3 verjak 2012-09-12 14:47
A nebo,jim to úplně normální nepřijde,ale prostě se do toho zapojují,protož e je v tom něco "výhodného...prostě se vezou s davem !
Citovat
 
 
#2 verjak 2012-09-12 14:46
Je to těžký...kolikrát mi v hlavě bleskne otázka,která s tímto blízce souvisí...jak budu v týhle době,kdy mi přijde spousta věcí na ruby,vychovávát svoje děti,aby to bylo podle mého přesvědčení jak by to být mělo a zároven tak,aby dokázaly vtýhle době plout v pohodě a "nevybočovaly"...
Citovat
 
 
#1 verjak 2012-09-12 14:43
...takže na otázku co komu přijde normální,je velice těžká odpověd...nebo spíš jsou odpovědi rúzné...záleží na tom,kdo odpovídá!!!
Ale pokud budu odpovídat za sebe,tak "ne"...spousta věcí mi normálních nepřijde,ale jediné co proti tomu můžu dělat,je to ,že se nezapojuji k davu,i když si občas okolí tuká na čelo a myslí si že nejsem asi zcela normální,nebo že jsem prostě "divná"...
Citovat