Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Máte štěstí, že jdu zrovna kolem! Ohřev vody pomocí odpadového ohně.

Karlík! Ano, je to právě on. Ten, který si svými vynálezy vykoledoval přezdívku Křižík. Křižíku mu začali všichni říkat, když pomocí tekoucí vody rozsvítil světla na 2 věžích.

Ale to není všechno. Letos přiváží zařízení, které ze zůstatkového tepla odpadního ohně ohřívá vodu na sprchování. Tímto Karlík bojuje o přezdívku Křižík – Junkers.

 

Karlík tedy přiváží jim speciálně upravený bojler, který má vyvedenou spirálu z měděné trubky, jenž prochází ohništěm z odpadků. Celý systém je napájen vodou z nádrže na pozorovatelně. Voda se na základě žáru z ohně ohřeje a samotíží stoupá do zásobníku, který je důkladně izolován proti chladu. Zůstává tedy neustále teplá. Záhy Karlík instaluje směšovací baterii, aby docílil možnosti vodu horkou smísit se studenou a bylo možno se vykoupat bez opaření. „Funguje to!“ pokus máme za sebou. Jde to. Avšak toto zařízení je na provizorní konstrukci a v údolí lesa vypadá jako něco nepřirozeného. Fotr toto ihned při pohledu na zařízení přezdívá na Sputnik. Sputnik ihned přilákal Johana, který vše zkoumá a s Karlíkem probírá. V tomto spojení spatřuji velký úspěch toho, že se v létě budeme sprchovat ve velké pohodě v teplé vodě, kterou nebudeme muset vyrábět v brutaru, ale budou za nás makat hořící odpadky. Kluci, držíme vám, ale i nám palce. Díky.

alt

 alt

alt

 alt

Komentáře  

 
#1 Adam technik 4 2014-05-13 11:51
Dobrej nápad.Ale mohlo to někoho napadnout dříve.:-)
Citovat