Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Na pohodu 2012 aneb Jak bylo v kovárně

Proč v kovárně? Asi tuto reportáž začnu pohádkou. Bylo nebylo jedno království a tam žil ani ne tak zlý a ani ne tak dobrý král. Tento král byl strašně opatrný. Jednou, když se k němu donesla zpráva, že se kovář z mlejna popálil o žhavé železo, celého ho to otřáslo. Druhého dne se ve stejné kovárně popálily už dva kováři. Toto nesl v mysly s hrůzou a obavou.

Třetí den se popálily další dva kováři od hájovny. Dost! Vykřikl král,to je hrůza! Ihned vydal prohlášení, že zakazuje veškerou práci s železem v celém jeho království. Nařídil žoldákům, aby jeho příkaz kontrolovali a popravili každého, kdo se proti tomuto postaví. V království se žilo dál. Pravda, nebylo už tak veselé a písně z kovárem utichly. Kováři si však chtěli připomenout doby, kdy kovárny vyráběly spousty podkov, mříží, postrojů a hřebů. Kde vzít ale železo? Co když nás chytěj? Dohodli se tedy kováři na tajné schůzce. Našli zapomenuté místo uprostřed lesů a tam zřídili provizorní kovárnu. Sraz byl již v pátek. Každý ze své domácí dílny vzla  poslední zbytky železa, co král nestačil zabavit a už té noci se rozhořela výheň. Ta v Sedle uhasla až v neděli v poledne.

 

Jo a taky kováři během práce jedli moc dobrých pokrmů. Květákové placky, losos ala Martin, a jak v diskusi píše fotr německé maso s bramborou a cibulí,banány v čokoládě.

No prostě pohoda. Celou kovárnu jsme potom uklidili, zahasili výheň. a plni očekávání, že král jeho nařízení zruší se vrátili z utajené kovárny zase zpět do našich domovů. Dnes je čtvrtek 27.9.2012. Královský žoldák přichází s listinou, která zase povoluje naší práci a věřím,že již dnes večer se výhně všude rozhoří.

Takže opravdu pohádka, vše dobře dopadlo.

Komentáře  

 
#2 Kubaa 2012-10-02 11:45
No, kováři mají holt těžkou práci, že se při ní opakovaně zranili, až jim král zakázal řemeslo. To ševci, ty sjou šikovní. ti si šijí a zpívají stále. Nechceš změnit zaměstnání? :lol:
Citovat
 
 
#1 Fotr 2012-09-28 07:47
Hezké podobenství Márty, akorát mám pocit, že královský žoldák z nařízení svých pánů vydal takové prohlášení neprohlášení.
Citovat