Letní tábor

  pořádá občanské sdružení KOLT - E-PŘIHLÁŠKA

Jak zjedodušit osídlení

moudrostJak zjednodušit osídlení?

Na území lesního tábora je spousta míst, kam není vidět ani z Orlího hnízda. Pokusíme se je s dětmi během tábora s pomocí polních telefonů (základní princip telefonu spojeného dráty) propojit se strážním místem, kuchyní, hygienickým srubem a základnou dětí.

Podaří se nám to?

Do našeho kaňonu vtéká ještě jeden potok o kterém jsem ještě nemluvil. Tento se zařezává mezi dvě skály. Pokud zde postavíme hráz, bude to ideální místo na koupání.

Zvládneme to s dětmi?

Jak uděláme teplou vodu? Máme sestrojené důmyslné zařízení, které začíná ve velkém potoce a s pomocí ruční pumpy nasáváme vodu do dřevem vyhřívaného výměníku a z toho vede jen hadice do čtyř sprch v hygienickém srubu. Vše na ruční pohon (služba).

Toto se již podařilo.

V táboře jsou suché záchody. Máme staré dynamo, které vyrábělo elektřinu v autě. Pokud mu s dětmi uděláme lopatky a umístíme na velký potok, propojíme drátem až na žárovku na záchodech.

Bude svítit?

A ještě spoustu dalších vychytávek, na které tato stránka nestačí…


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasím. INFORMACE

EU Cookie Directive Module Information